FUCK LIFE!

Odpoutání mysli od těla - Klinická smrt

16. května 2012 v 17:26 | Adiw |  Téma týdne
Ahoj všichni.
Pod dlouhé pauze se tady opět hlásím s novými silami. Škola je škola a blog je po škole, rodině a volném čase bez počítače na posledním místě.

Odpoutání mysli od těla. Od tomto tématu nic moc nevím.
Nikdy jsem to nezkoušela. Jde to vůbec? Nikdy jsem se něčím takovým nezabývala.
Pokud se dá odpoutat od svého těla, asi existuje nějaké nadpřirozeno jako Bůh a duchové. Abych toto téma týdne nenechala jen tak hozené ladem, zkusím se zaměřit na něco podobné - Klinickou smrt.


Je to příběh jednoho tehdy 17-letého chlapce, který se šel koupat do řeky. Proč ne, bylo teplo a chtěl se trochu ochladit před tím, než se sejde s dívkou z kina. Ovšem nějakým způsobem mu uklouzla noha a spadl do vody tak, že si zlomil 4 - 6 krční obratel a poškodil si míchu. Myslel si že umírá, otevřel ústa a chtěl zemřít. ALE! Začal padat dlouhým tunelem a ocitl se v prosvícené růžovo - žluté místnosti. V té místnosti se cítil skvěle, úplně jako doma. Ani nechtěl odejít.

Byl to člověk co žil za komunismu. O Bohu nic nevěděl. Nevěděl kdo je Ježíš Kristus. Mladík spatřil svítivou postavu s obrysy člověka. Nikdy neviděl Ježíše, ale byl si jistý, že to je on. Ježíš ho objal, kolébal, choval se k němu jako k malému dítěti.
Ježíš promluvil: "Co chceš říci, čím chceš obhájit svůj život?" Mladíkovi spadla sánka. Nevěděl co říci. Raději mlčel. Chtěl jít dál, před sebou viděl dva tunely. Úzký(nebe) a široký(peklo). Dřív než tak učinil, opět slyšel Ježíšův hlas: "Stůj, vrať se, ještě není tvůj čas." Mladík měl zpět své tělo a viděl svého kamaráda jak ho vytahuje z vody.

Mladík tehdy pocítil Ježíšovu lásku. Toužil se vrátit zpět. Hledal křesťany, mystiky, záhadology... Nikdo mu nedokázal odpovědět. Pozvali ho do sboru a tam dostal odpovědi na všechny své otázky. Zjistil, že jeho příběh je v Bibli. Vzal si Bibli domů, četl ji a začal rozumět. Stal se křesťanem a nyní žije spořádaný život. Jezdí z města do města, aby šířil svůj zážitek. Napsal knihu.

Na svých stránkách má zodpovězené některé otázky. Vybrala jsem ty nezajímavější:

1. Dostane se k Bohu do nebe i člověk co není věřící, ale na Zemi se chová slušně, nikomu neubližuje?
Abych řekl pravdu, takové lidi neznám a i Bible říká, že tací neexistují. Bible připouští variantu, že člověk, který NIKDY neslyšel evangelium o Ježíši, bude možná v nebi, ale týče se to např. "křováků" v pralese apod., Jedinou jistou cestou do nebe, kterou známe, je víra v Ježíše Krista a aktivní upřímná praktikující každodenní víra.

2. Jak vypadal přesněji prosor ve kterém jste se ocital?
Byl to velmi osvětlený prostor, nikterak ohraničený. Nic a nikdo tam nebyl. Nebyl jsem v nebi, ale v něčem před nebem…

3. Na co je Bible? Má vůbec nějaký smysl?
V první řadě chci říci, že vše hledám v Bibli, ona je "návod na život" pro člověka. Člověk tento návod odhodil a teď se ptá, proč ze svých sil na mnoho věcí nestíhá a mnoha věcem nerozumí…

4. Já nevěřím, že nás stvořil Bůh. A Vy?
Já zase nevěřím, že jsem z opice. Nejsem moc hezký, ale opici se nechci podobat. Vždyť je to úplný nesmysl. Co je to za "moudrost", která chce dokázat, že něco tak inteligentního pochází z opice.

5. Kolik máme životů?
Bible na toto odpovídá jednoznačně. Je tam napsáno, že žijeme jen jednou a pak je smrt a potom nebe nebo peklo.

6. Kdo se dostane do nebe?
Kdokoli, kdo svými ústy a potom později skutky vyzná, že "Ježíš je můj Pán a spasitel a miluji ho"! A také ti, kdo neměli možnost o něm nikdy slyšet, třeba indián z pralesa...


Děkuji všem, co si to přečetli, dalo mi to dost zabrat. Popis jsem psala já sama z informací ze stránky a otázky jsou také ze stránky.

Adiw
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Satine Satine | Web | 16. května 2012 v 17:45 | Reagovat

Zajímavé. Já nejsem věřící, ale takové příběhy mě vždycky trochu nahlodají. Ale asi bych musela sama zažít něco podobného, aby se ze mě vážně stal křesťan. Přijde mi to celé jako smyšlená pohádka.

2 LukasLongr LukasLongr | E-mail | Web | 16. května 2012 v 18:51 | Reagovat

Pěkný článek. Člověk, který druhou šanci zasvětí bohu.

3 Lenča Lenča | Web | 17. května 2012 v 14:13 | Reagovat

Začalo 2.Kolo SONB! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama